Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta humbet një nga të rinjtë më premtues deri në dhjetor. Emile Smith Rowe, mesfushori sulmues anglez i lindur në vitin 2000, u operua pak ditë më parë për të zgjidhur një problem të në ijë.

Topçinjtë deklaruan se për këtë arsye lojtari stërvitej pak. Operacioni është kryer në Londër dhe futbollisti tashmë ka nisur rehabilitimin.

Jyyyy
Jyyyy

22 vjeçari Rowe ka qenë një nga më të preferuarit e trajnerit Arteta në sezonit që lamë pas, me 33 paraqitje në kampionat, 10 gola dhe 2 assiste.

Ed70f7bfe3a04e12a862ae5eb350bc56
Ed70f7bfe3a04e12a862ae5eb350bc56

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: