Të ashpër kanë qenë deputetët e opozitës kundër ministres së Financave, Delina Ibrahimaj. Bardhi e akuzoi ministren se në shtëpinë e kujt jeton, duke aluduar se është shtëpia e një oligarku.

Ndërkohë që Jorida Tabaku iu kthye ashpër Ibrahimajt se t’i vijë turp që e akuzon deputeten e PD si ‘opozita e vulës’.

DEBATI
Bardhi:
E kujt është shtëpia që jeton ti? Ku ishe më parë
Tabaku: Unë nuk ulem dot në nivelin e mjerueshëm të ministren, kënaq vetëm. Të të vijë turp që ke ardhur nga rruga dhe më thua ‘opozita e vulës’. Dëgjo këtu. dëgjo se mëson. Sot e ka pranuar zoti Bardhi. …

Bardhi: Shërbëtore e oligarkëve
Tabaku: Dëgjo këtu. E kuptoj që të flasësh me shifra këtu është herezi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb