TURQI

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan është akuzuar nga opozita se ka humbur 150 ton ar të Bankës Qëndrore.

Opozita e ka ngritur këtë si çështje zyrtare në parlament dhe pyet Erdoganin se ku ndodhen tonelatat e arit.

Në fakt zgjedhjet e ardhshme në Turqi mbahen në qershor të 2023, por opozita turke riaktivizohet në sulmet ndaj Erdogan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: