Nuk ka kohë për të kthyer kokën pas, blofi kundër Spal nuk është një dramë, fundja titulli në Serie A është një çështje e mbyllur, e gjithë vëmendja e Juves është e përqendruar tek sfida kundër Ajax. Të martën në Torino, Allegri shpreson shumë të këtë në dispozicion Giorgo Chiellinin dhe Emre Can, ndërsa duket shumë e vështirë që Douglas Costa të rikuperojë në kohë.

Ciellini
Ciellini

E sigurt është se duhet të bëjë llogaritë pa Mattia Perin i cili ka pësuar një truam në shpatullën e djathtë. Nga stafi mjekësor vijnë lajme pozitive për Chiellinin, problemi në pulpë nuk është më aq shqetësues sa ti privojë këtë sfidë shumë të rëndësishme kapitenit, mungesa e tij në qendër të mbrojtjes ndihet shumë.

Ajax
Ajax

Pavarësisht se arritën një rezultat pozitiv në sfidën e parë kundër Ajax(1-1), askush në shtëpinë e “Zonjës së Vjetër” nuk e bën gjumin e qetë, holandezët treguan edhe këtë të shtunë se mund të bëjnë keq, ofensiva e tyre duket e kolauduar në mënyre perfekte, çmontuan Exclesior me rezultatin 6-2.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb