Ortekët në Norvegji kanë marrë katër jetë njerëzish.

Mediat e huaja shkruajnë se në total ishin katër ortekë dhe se viktimat ishin turistë nga Italia dhe Sllovenia. Dy prej trupave u gjetën në një fermë gjedhësh.

Norvegjia është përfshirë nga një mot i keq, ndaj policia a bërë thirrje qytetarëve që të mos udhëtojnë në male për të evituar orteqët.

Si pasojë e rrëzimit të orteqeve janë bllokuar disa akse rrugore si dhe disa banorë të zonave janë evakuuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: