Victor Osimhen, pak kohë më parë, nuk e fshehu dëshirën e tij për të vijuar karrierën në Premier League. Ky duket sezoni ideal për ta realizuar, pasi nigeriani është nxjerr në shitje nga klubi i Napolit.

Sipas mediave angleze, Osimhen pritet të transferohet te Man.United. De Laurentiis kërkon minimalisht 120 milionë euro për kartonin e nigerianit, por “djajtë e kuq” kërkojnë të përfshijnë në negociatat Rasmus Hojlund për të ulur kostot e transferimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: