Deri tani gjithçka ka shkuar në mënyrën më të mirë për Teutën. Sezonin e fundit e mbylli me një trofe, ndërsa edhe i riu nisi në të njëjtën mënyrë. Por, pasi kaloi raundin e parë në Ligën e Europës, skuadra durrsake kërkon të vazhdojë aventurën europiane. Përballë është Granada, një skuadër më e fortë në letër, por jo e pakalueshme.

3. Pa Frike Ndaj Granades Edi Martini Kerkon Vazhdimesine, Teuta Beson Te Kualifikimi
3. Pa Frike Ndaj Granades Edi Martini Kerkon Vazhdimesine, Teuta Beson Te Kualifikimi

“Është një ndeshje historike. Luajmë përballë një kundërshtari të vështirë. Por e rëndësishme është të jemi të përqëndruar. Në ndeshje teke gabimet vendosin shumë”, ka thënë Martini. Do të luhet në fushë, por trajneri shkodran e di mirë që një sfidë e rëndësishme është ajo në mëndjen e secilit futbollist. Tekniku është i bindur gjithashtu edhe për një tjetër gjë. “I rëndësishëm është aspekti psikologjik, por kjo skuadër e ka treguar me ndeshjet dhe trofetë e fituar se nuk dorëzohet. Sido që të shkojë, këta djem e kanë shkruajtur emrin në historinë e Teutës”, ka vijuar Martini.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb