Qytetarë të shumtë janë bërë bashkë dhe kanë marshuar në urën e Ibrit në Mitrovicë. Pavarësisht thirrjes së Policisë së Kosovës për të mos rënë pre e thirrjes që është bërë në rrjete sociale për të protestuar në veri të Kosovës, shqiptarë e Kosovës janë bërë bashkë për të shprehur pakënaqësitë e tyre rreth kësaj situate.

Dhjetëra qytetarë janë organizuar dhe kanë shprehur se janë kundër dhunës së policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Disa të tjerë janë dëgjuar duke thënë se “nuk ka kthim mbrapa”.

“Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”, dëgjohen thirrjet e shqiptarëve.

Më herët, Policia e Kosovës dhe ministri i Brendshëm bën thirrje që të bojkotohet kjo protestë, e cila u shpërnda në rrjete sociale ditëve të fundit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb