Pajisja për ushtrime që ndodhet në një park në San Miguel de Tucuman të Argjentinës, ka nisur të lëvizë vet, duke tmerruar adoleshentët që ndodheshin aty pranë.

Ndërsa qëndronin në një distancë të sigurt, ata e filmonin momentin, kur karrigia ngrihej dhe shufrat paralele binin poshtë, vetëm së aty nuk ndodhej njeri.

“Qenka një fantazmë, që është e vendosur të humbë peshë edhe pse po shihet nga të gjallët”, ka shkruar një komentues.

Ende nuk dihet nëse kjo është ndonjë gënjeshtër, e realizuar me efekte speciale, ndërsa ekspertët e aktiviteteve paranormale janë duke e analizuar rastin me detaje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb