MAQEDONI E VERIUT

Teksa orari i votimit është drejt përfundimit Maqedonia e Veriut ka regjistruar deri në orën 17:00 një pjesëmarrje prej 38.78% ose që përkthehet ndryshe, 703 mijë e 500 qytetarë.

Në disa njësi zgjedhore pjesmarrja është thuajse 50% kurse më të ultat paraqiten qytetet shqiptare, kun ë Tetovë ka 33.75% kurse në Kërçovë 29%.

Pas pak orësh do të dalin edhe Exit- Polls ku do të shihet se kush është favorit për të fituar qeverinë në Maqedoninë e Veriut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb