Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer do të vizitojë nesër Kosovën.

Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada e SHBA-së në Kosovës. Mësohet se zyrtari amerikan do të jetën nesër në Bibliotekën Kombëtare, ku të pranishëm në takim do të jenë studentë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile.

Kujtojmë se kjo vizitë ishte paralajmëruar me herët, por pa u dhënë detaje rreth datës së saktë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: