Demokrati Edi Paloka përmes një postimi në rrjet shprehet se kryeministri Rama ka bërë një gafë.

Nënkryetari i PD thotë se Rama e ka bërë citimin nisur nga një film i kohës së komunizmit ku Qemal Stafa në fakt po citon veprën e famshme Wilhelm Tel të Friedrich Schilller. Kështu ështe kur edhe formimin kulturor ja dedikon Kinostudios “Shqiperia e re” të kohës së komunizmit.

Postimi i plotë i Palokës:

Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa…Hajde merru me Gjicin pastaj 🙈

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: