Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama i ka braktisur shqiptarët në varfëri, por edhe në pandemi.

Nga ana tjetër, demokrati thotë se paratë e shqiptarëve ai ka zgjedhur t’i shpenzojë në në udhëtim kënaqësie, duke iu referuar kështu fotove të ndara në rrjet, teksa Rama shfaqej në një dyqan në Neë York, udhëtim ku deklaroi se kishte shkuar të takonte bosin e Pfizer për të siguruar vaksinën antiCovid.

Një ditë më parë kryeministri sqaroi se ishte detyruar të priste tre ditë në karantinë para se të niste nga punët që kishte në New York dhe se këtu ka qënë brenda një dyqani bojërash.

STATUSI I PALOKËS
Ndërsa Shqipëria vuan nga kriza e rëndë ekonomike dhe shëndetësore, ndërsa policia përdori dhunë ndaj të rinjve në rrugë, Edi Rama vazhdonte udhëtimin e tij luksoz javën e kaluar për të bërë pazar në dyqanet luksoze të Neë York-ut. Shqipëria është vendi që jep ndihmëm të ulet ekknomike në rajon, që ka braktisur qytetarët gjatë pandemisë. Ndërkohë që Rama i shpenzon paratë tona në një udhëtim kënaqësie. Turp!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: