Vazhdon të jetë e rënduar dhe gati dramatike situata nga zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë, Oregonin dhe Uashingtonin prej disa ditësh. Mbi 200 vatra janë ende aktive dhe raportohen mbi 3 milionë hektarë të djegura. Autoritetet raportojnë 7 viktima.

Qindra zjarrfikës ndodhen në vendngjarja, por flakët vijojnë të përhapen me shpejtësi për shkak të temperaturave të larta dhe erës së fortë. Për shuarjen e tyre janë angazhuar dhe helikopterë dhe avionë të posaçëm.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: