Këto pamje tmerruese me dron tregojnë se si uragani Michael ka shkatërruar një pjesë të Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa autoritetet konfirmojnë se stuhia ka lënë 7 të vdekur, mes tyre një vajzë 11-vjeçare.

Stuhia ka shkaktuar dëme katastrofike, në një komunitet të vogël që pothuajse është shkatërruar.

Pamjet e filmuara me dron tregojnë dëmet e shkatuara në rrugë, shtëpi të rëna e ndërtesa të shkatërruara.

Gjithashtu nëpër parkingjet e makinave, mbizotëron kaosi me kamionë e furgonë të ngjeshur njëri-pas tjetrit.

BalkanWeb

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb