Pamje tronditëse janë publikuar në rrjete sociale, ku shihen se si autoritetet në SHBA godasin me kamxhik emigrantët meksikanë.

Pamjet janë fiksuar në Del Rio, pranë Teksasit, ku 10 mijë njerëz, kanë tentuar për të kaluar kufirin.

Për rastin, ka reaguar dhe zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki.

“Unë kam parë disa nga imazhet, nuk mund të imagjinoj ndonjë kontekst që do ta bënte të përshtatshëm,” tha Psaki. “Unë nuk mendoj se dikush që i ka parë ato imazhe mendon se është i pranueshëm ose i përshtatshëm,” shtoi ai.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: