RUSI

Udhëheqësi i Qendrës për luftë kundër ekstremizmit në Ungusheti, Ibrahim Eldzharkiev dhe vëllai i tij janë ekzekutuar me armë zjarri. Kështu raportojnë mediat ruse të cilat kanë publikuar edhe momentin kur një person i armatosur qëllon me armë ndaj dy vëllezërve dhe më pas arratiset me shpejtësi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Anohina, kurse në video shihet e gjithë skena e krimit makabër. Pasi i qëllon me plumba, autori i krimit rikthehet sërish për t’u bindur nëse vëllezërit kanë ndërruar jetë apo jo. E gjithë skena e krimit ka zgjatur afro 16 sekonda.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: