Mbështetësit e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan kanë mbushur rrugët e qyteteve kryesore turke duke festuar pas fitores së liderit të Turqisë në zgjedhjet presidenciale.

Kryeqyteti i Ankarasë është tejmbushur nga qytetarët që kanë festuar me flamurin turk dhe flakadanë.

Po ashtu shumë qytetarë janë mbledhur pranë presidencës turke, ku pritet që Erdogan të mbajë një fjalim pasi më herët shpalli fitoren para një turme mbështetësish.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb