Meksika është gjithashtu një ndër vendet më të goditura nga pandemia e COVID.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se vendi ka tejkaluar katër milionë raste të COVID-19 gjatë ditës së martë.

Megjithatë autoritetet përjashtojnë mundësinë për të vendosur kufizime të reja.

Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, në total numri i të vdekurve ka arritur në rreth 300 mijë humbje jete.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: