Gjigandi mediatik britanik BBC ka dhënë 10 propozime se si mund të kalohet kjo verë e ‘’jashtëzakonshme’’ mes pandemisë së COVID-19 dhe masave shtrënguese kufizuese.

Sipas BBC, gjërat e arsyeshme për t’u bërë këtë verë janë një pushim në një ‘kabinë të largët e cila mund të jetë shtëpi e vogël apo makinë pushimi. Po ashtu të disponueshme janë kinematë e hapura. Në mungesë të festivaleve live me tubime mund të bëhen festival këngësh virtual.

Po ashtu fantastike janë kampingjet në ‘vende të egra’ të natyrës. Ndërkohë për dasmat rekomandohet të merret pjesë ose të bëhen dasma të vogla me jo shumë persona.

 

PROPOZIMET

Pushim në një kabinë të largët

Shikoni një film në një kinema të hapur

Shkoni në një performancë, koncert me makina

Gjeni një vend të ‘’egër’’ për kamping

Shkoni për kanoe

Mbaj një festival virtual në shtëpi

Merrni pjesë ose mbani një dasmë të vogël

Bleni në një treg pop-up

Luani boël ose golf

Bëni pazar në tregjet ku mallrat shiten nga makina

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb