Teksa vendi ynë po përballet me pandeminë e koronavirusit, si shtetet e tjera në botë, mësimi në Universitete aktualisht po zhvillohet online.

Duke marrë shkas dhe nga konfirmimi i Komitetit Teknik i Ekspertëve se mësimi do të vijonte sërish online, rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha ka nxjerrë një njoftim për mënyrën e zhvillimit të provimeve.

Në një urdhër të formosur thuhet se provimet e semestrit të parë do të zhvillohen online. Ndërkohë, në këtë vendim përcaktohen edhe rastet kur një provim nuk mund të kryhet online, ndërsa për t’u mbajtur ato në auditorë do të duhet të merret leja nga Komitetiti i Ekspertëve.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: