Një alarm i rremë për bombë ka shkaktuar jo pak frikë në Maqedonin ëe Veriut teksa  përgatitej për pritjen e presidents së KE Ursula Von der Leyen. Policia bën me dije se një shtetas me inicialet I. M rreth orës 10:32 raportoi se gjatë vizitës së presidentes së Komisionit Evropian NJË pajisje shpërthyese do të aktivizohet para ndërtesës së Qeverisë.

Qeveria mori masat por pas kontrolleve të nevojshme është përcaktuar që raporti është I rremë.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: