Panik në stacionin hekurudhor “Kurskiy në Moskë.

Pasi u evidentua një burrë i cili kishte mina dhe pajisje shpërthyese, autoritetet kanë evakuuar stacionin, raportojnë mediat lokale.

Sipas Ria Novosti, një përfaqësues i shërbimeve të urgjencës tha se policia arrestoi një burrë në stacionin e trenit sepse ai po përpiqej të kalonte përmes detektorëve metalikë me dy mina tokësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb