Mes ekipeve që priten të ndryshojnë trajner në fund të këtij sezoni, pa diskutim pankina më e nxehtë është ajo e PSG. Christophe Galtier është thuajse i shkarkuar, ndërsa mediat analizojnë se kush mund të jetë pasuesi i tij në krye të ekipit francez.

Il Messaggero shkruan se mes kandidatëve potencial është Jose Mourinho. Trajneri i Romës nuk pritet të qëndrojë më gjatë në kryeqytet në një kohë kur për të interesohen klube të mëdha.

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Mourinho shihet në Paris si profili ideal për të marrë drejtimin e PSG. “Speciali” ka një raport shumë të mirë me Campos, drejtorin sportiv të klubit, gjithashtu ka një eksperiencë shumë të madhe në Champions League, në ndeshjet me eliminim direkt. I vetmi detaj që nuk shkon në favor të Mourinho-s është loja e tij mbrojtëse.

Mancini
Mancini

Gjithnjë sipas mediave italiane, kandidat për të marrë drejtimin e PSG është edhe Roberto Mancini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: