Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përshëndetur vendimin e Papa Françeskut për të emëruar në krye të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë – Durrës, Arjan Dodajn.

Kreu i qeverisë i uron më tej Arqipeshkivin shqiptar me fjalët “Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik.

Postimi i Ramës:

Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane
Tiranë-Durrës
Urime ARJAN DODAJ dhe Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: