Papa Françesku ka bërë thirrje që të ndalet sulmet në Ukrainë.  Ai është shprehur se ukrainasit po masakrohen .

Në fjalimin e tij të zhvilluar në sheshin Shën Pjetri ritheksoi se bombardimet civile janë barbare dhe nuk mund të justifikohen.

“Në emër të Zotit, le të dëgjohet britma e njerëzve të vuajtur dhe le të ndalojnë bombardimet dhe sulmet. Në emër të Zotit, ju kërkoj ndaloni këtë masakër.”, është shprehur ai.

Papa Francesku

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: