TIRANË

Protestuesit e arrestuar pas protestës së 8 janarit, mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha kanë dalë sot para gjykatës për caktimin e masës së sigurisë. Ndonëse në kafazin prej xhami, ata janë shfaqur të qeshur dhe me dy gishtat lartë. Nuk kanë munguar as thirrjet “Basha ik”. Mes protestuesve të arrestuar ndodhet dhe reperi Arkimed Lushaj, Stresi.

Nga 34 të arrestuar për protestën tek PD, vetëm për 5 prej tyre akuza kërkon arrest shtëpie, ndërsa për të tjerët detyrim paraqitje. Nga këta 11 janë mbështetës të Bashës dhe 23 të Berishës.

1. Shaban Halili, detyrim paraqitje
2. Gentjan Lamnica, detyrim paraqitje
3. Agron Gjura, detyrim paraqitje
4. Xhevahir Georgiev, arrest në shtëpi
5. Alban Zaimi, detyrim paraqitje
6. Arkimed Lushaj, detyrim paraqitje
7. Hajredin Gjura, arrest në shtëpi
8. Denis Luku, arrest në shtëpi
9. Valdrin Dervishaj, detyrim paraqitje
10. Arben Dervishaj, detyrim paraqitje
11. Orges Dervishaj, detyrim paraqitje
12. Qendrim Dervishaj, detyrim paraqitje
13. Arben Dervishaj, detyrim paraqitje
14. Selman Krasniqi, arrest në shtëpi
15. Albano Stolaj detyrim paraqitje
16. Ber Begeja, detyrim paraqitje
17. Dyleman Marku, arrest në shtëpi
18. Emiliano Çekini, detyrim paraqitje
19. Gjon Pepaj, detyrim paraqitje
20. Klavdo Çekini, detyrim paraqitje
21. Armando Çardaku, detyrim paraqitje
22. Agustin Pali, detyrim paraqitje
23. Oltion Zenelaj, detyrim paraqitje
24. Albi Peti, detyrim paraqitje
25. Arian Mezini, detyrim paraqitje
26. Stivi Luku, detyrim paraqitje
27. Orian Meta, detyrim paraqitje
28. Sokol Ndreu detyrim paraqitje
29. Vendim Demaj, detyrim paraqitje
30. Agim Deda detyrim paraqitje
31. Ardian Myrto, detyrim paraqitje
32. Ylli Gosturani, detyrim paraqitje
33. Armando Alldervishi detyrim paraqitje
34. Mirash Rrathtori, detyrim paraqitje

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb