TIRANE

Ish deputeti i të majtës në legjislaturën e shkuar, Ylli Ziçishti mendon se ka ardhur koha të hiqet nga kodi penal dënimi për mjekët që pranojnë dhurata apo shpërblesa të ofruara me dëshirë nga familjarët, ndërsa apelon masa të ashpra për mjekët që kërkojnë para për punën e kryer ose para se ta kryejë atë.

Mjekët sipas Zicishtit së pari duhen vlerësuar nga qeveria që të mos marrin rrugët e Botës.

Pas zhveshjes së kostumit të deputetit të së majtës doktor Ziçishti i është rikthyer zanatit të tij këtë herë në shërbimin e urgjencës në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb