Rusia po bëhet gati për paradën e përvitshme që mbahet në Moskë, në përkujtim të dorëzimit të Gjermanisë naziste dhe fundit të Luftës së Dytë Botërore.

Parada madhështore mbahet më datë 9 maj. Mediat e huaja kanë publikuar fotot e mijëra trupave ushtarake, të cilat bënë prova për paradën e së dielës, ku do të tregohet e gjithë fuqia ushtarake ruse, në Sheshin e Kuq.

Veç ushtareve, u panë edhe qindra mjete ushtarake e armatime të rënda.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: