Prej disa ditësh sinoptikanët kanë paralajmëruar për uljen e temperaturave deri në -17 gradë celsius në zonat malore në vend, për reshje bore dhe mot të acartë, teksa nga mesdita e sotme do të kishte dhe ndryshim të kushteve atmosferike në vend.

Siç shihet dhe qyteti i Pogradecit me bregun e liqenit dhe parkun me pemë është mbuluar nga bora, e shoqëruar nga era e fortë dhe me reshjet intensive që vijojnë. Rrugët janë zbrazura dhe nuk ka as lëvizje të makinave. Video e siguruar nga LSA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: