Një sistem vranësirash me reshje bore është duke u afruar gradualisht nga territori i Serbisë dhe gjatë orëve të pasdites pritet të përfshijë edhe Republikën e Kosovës.

Sistemi pritet të kushtëzojë reshje bore për disa orë dhe priten afërsisht nga 2 deri në 7 ose 8 cm reshje bore.

Pra reshjet e borës pritet të jenë të intensitet mesatar dhe në ndonjë interval edhe të dendura. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshje bore priten edhe në disa zona në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb