Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka folur me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dy ditë pasi ai dha sinjal se Amerika mund të luajë rol më të madh në negociatat për t’i dhënë fund konfliktit në mes të Ukrainës dhe Rusisë.

Biden ka folur me Zelensky dy ditë pas videokonferencës me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, gjatë së cilës Putin theksoi shqetësimin pas shprehjes së gatishmërinë së Ukrainës që të bashkohet në NATO, raporton Euronews.

“Ai ka thënë se Washingtoni mund t’i bashkohet Evropës në ndihmën për t’i dhënë fund konfliktit territorial në mes të të dyja vendeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb