Ministri i Bujqësisë në Ukrainë, Roman Leshchenko ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Volodymir Zelenskyt.

Ai kishte paralajmëruar se për shkak të reduktimit të prodhimit të drithit nga Ukraina si pasojë e luftës, do të kishte një krizë ushqimore.

Ndër të tjera ai theksoi se si pasojë e luftës do të ketë probleme të furnizimeve në të gjithë botën, pasi Ukraina është një prodhues kryesor i drithërave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb