Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky ka paralajmëruar sërish se Rusia po përgatitet për nisjen e një ofensive të madhe. Ai ka theksuar se nuk ka asnjë dyshim se Rusia do të bëjë gjithçka për të tentuar të shtojë luftën”, ka thënë ai.

“Ne nuk kemi asnjë dyshim se Rusia do të hedhë të gjitha kartat që i ka lënë në tryezë dhe do të mbledhë gjithçka që mundet për të tentuar të kthejë valën e luftës dhe të paktën të vonojë humbjen e saj”, tha Zelensky

Ndër të tjera ka shtuar se është e domosdoshme që ai skenar të mos lejohet të ndodhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb