Grupi feminist i Femen godet sërish, kundër Putinit, këtë herë në krah të Ukrainës.
Disa aktiviste topless kanë protestuar në Paris, pranë Kullës Eiffel, për të kërkuar ndalimin e pushtimit rus.

Në gjoks manifestueset, kishin pikturuar ngjyrat e flamurit ukrainas më Sloganin ‘Lavdi Ukrainës’, ‘Ndal luftës së Putinit’ dhe ‘Putin kriminel’.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në website zyrtar të grupit i kërkohet Bashkimit Europian të qëndrojë i bashkuar në mbrojtje të Kievit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb