Janë thyer shumë rekorde deri tani, por ky është i pari i këtij lloji. Një drejtues britanik ka arritur të thyejë një rekord botëror me parkimin e makinës.
Alastair Moffatt manovronte çdo ditë me makinën e tij, derisa arriti të fitonte çmimin Guinness për parkimin në krah të kundërt.
Rekordi Botëror Guinness është arritur në një distancë prej 34 cm, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm me 35 cm.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: