Kryeministri Edi Rama pohoi se parku fotovoltaik i Karavastasë do të jetë më i madhi në Ballkan, ndërsa theksoi se kjo do të jetë një faqe e re për sektorin elektroenergjitik.

Kreu i qeverisë pohoi se parku me energji diellore do të investohen 100 milion euro investime.

MESAZHI I RAMËS
ÇFARË SPEKTAKLI STANDARTESH DHE REZULTATI GARA NDËRKOMBËTARE PËR PARKUN FOTOVOLTAIK TË KARAVASTASË🤩
PARKU MË I MADH ME ENERGJI DIELLORE NË BALLKAN🇦🇱MBI 100 MILIONË EURO INVESTIM I HUAJ DIREKT NGA KOMPANIA FRANCEZE “VOLTALIA” ME NJË ÇMIM FANTASTIK🇫🇷NJË FAQE E RE NË JETËN SEKTORIT ELEKTROENERGJITIK SHQIPTAR💥
E pamendueshme vetëm pak vite më parë dhe e bërë realitet, falë një pune të gjatë dhe këmbënguljeje të palodhur😊
#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb