IZRAEL

Benjamin Netanhyahu nuk do të jetë më kryeministër i Izraelit. Rrugëtimi i tij 12-vjeçar ka mbaruar natën e së dielës pasi parlamenti izraelit miratoi qeverinë e re të untitetit.

Bennet dhe Lapid morën besimin e 60 deputetëve, ndërsa 59 të tjerë e kundërshtuan atë.

Tashmë në Izrael që prej vitit 2009 do të ketë një rrotacion politik në qeveri me rrëzimin e Netanyahut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb