Parlamenti u Ukrainës ka miratuar projektligjin që e shpall Rusinë ‘shtet terrorist’. Deklarata u bë me dije nga partia e vendit Slha Narodu.

Legjislacioni gjithashtu ndalon çdo “propagandë të regjimit totalitar neo-nazist rus”, duke përfshirë përdorimin e simboleve të pushtimit – si shkronja “Z” – të përdorura nga Kremlini dhe forcat e tij të armatosura, shtohet deklarata e partisë, shkruan AlJazeera.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb