Parlamenti ka miratuar kandidaturën e Presidentit të Republikës Ilir Meta për kryetarin e ri të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Arben Shehu ka marrë 108 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenim.

Pas votimit, Shehu ka bërë dhe betimin si kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke falënderuar deputetët e Kuvendit për besimin që i dhanë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb