TIRANË

Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas ndeshjes Tirana – Partizani, e cila përfundoi me rezultatin 5-1.

Partizan, ky përballë teje është sistem kriminal! Pas basteve, m’ i poshtri!” – shkruan Braçe. Ndërsa hedh akuza të ashpra mbi mënyrën se si u arbitrua ndeshja, Braçe ka edhe një merak nga fusha, për të cilën shkruan se është edhe hall i Kryeministrit.

 

View this post on Instagram

 

PARTIZAN, KY PERBALLE TEJE ESHTE SISTEM KRIMINAL! PAS BASTEVE, ME I POSHTRI! Heshta pas ndeshjes me Bylis, doja te plotesoja gjithe vezhgimin tim, nisur nga java 1 e fazes 3; CDO NDESHJE KYC NE GAREN PER TITULL NE FAZEN 3 ESHTE VENDOSUR NGA SISTEMI, ME DORE-ME ARBITRA! KURRE NE FUSHE! Presidenti i F$HF tha: NJE EKIP I MIRE TE RREH ME GJITHE ARBITRA (referuar gabimeve te tyre). Kjo eshte alibia qe nis ne F$HF e legjitimohet ne platformen televizive ku presidenti i perjetshem eshte njeri nga pronaret e ku, moderatori eshte nje nga ata, i njenashem, analisti eshte po nje nga ata, i njenashem, komentatori eshte nje nga ata-keshilltar, i njenashem. Pra nje TALLJE E MADHE, ne fushe me lojtaret, ne stadium me pagese me tifozet, ne tv me pagese me cdokend qe ka pasion futbollin. Bylis eshte nje ekip shume i mire, fitorja me te ben diferencen; Por Tirana e mundi me dy gola me dore, Teuta me nje penallti te padhene, Skenderbeu e barazoi me nje penallti te paqene, Partizani se mundi dot prej nje goli te paqene e nje goli fare te rregullt! NE TE GJITHA RASTET VENDOSEN KRIMINALISHT ARBITRAT! Ky kampionat ka dy renditje; Njera kjo e pikeve, tjetra-renditja e ekipeve qe favorizohen. Te paren e dini, tek kjo e dyta, Tirana e Kukesi jane ne krye, mundin gjithkend ne favore, Teuta mund gjithkend ne favore por jo Tiranen e Kukesin, Skenderbeu vjen fill por s’mund dot keto tre me siper, Bylis nuk mund dot as Tiranen, Kukesin, Teuten, Skenderbeun, por Partizanin patjeter; Shihni ndeshjet e fazes se trete, merrni nje nga nje gabimet e arbitrave dhe ju del keshtu! Vendosin ata-SISTEMI, jo futbollistet! Sot i njejti skenar; Partizanit nuk i jepet penallti neto, nuk i jepet nje i kuq Tiranes kur per nje rast te njejte ne Durres, Melo e Boldor u denuan 5 ndeshje, i jepet penallti kunder e i kuq nga nje simulim banal me prekje-ketu loja ne fushe kthehet ne tallje, ndeshja vendoset me dore-fiks arbiti qe i dha 2 penallti te paqena Kukesit e u denua 8 jave!; TIRANA, KUKESI, TEUTA JANE PERPARA NE RENDITJEN E FAVOREVE! Ky eshte sistemi kriminal! Nga stadiumi, arbitrat, ne TV, ne dore te nje njeriu! vo: halli i Kryeministrit? Tapeti i barit i vjedhur i stadiumit/foto 7

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on


Postimi i plotë:

PARTIZAN,
KY PERBALLE TEJE
ESHTE SISTEM KRIMINAL!
PAS BASTEVE,
ME I POSHTRI!

Heshta pas ndeshjes me Bylis,

doja te plotesoja gjithe vezhgimin tim,

nisur nga java 1 e fazes 3;

CDO NDESHJE KYC NE

GAREN PER TITULL NE FAZEN 3

ESHTE VENDOSUR NGA SISTEMI,

ME DORE-ME ARBITRA!

KURRE NE FUSHE!

Presidenti i F$HF tha:

NJE EKIP I MIRE TE RREH ME GJITHE ARBITRA (referuar gabimeve te tyre). Kjo eshte alibia qe nis ne F$HF e legjitimohet ne platformen televizive ku presidenti i perjetshem eshte njeri nga pronaret e ku, moderatori eshte nje nga ata, i njenashem, analisti eshte po nje nga ata, i njenashem, komentatori eshte nje nga ata-keshilltar, i njenashem.

Pra nje TALLJE E MADHE,

ne fushe me lojtaret, ne stadium me pagese me tifozet, ne tv me pagese me cdokend qe ka pasion futbollin.

Bylis eshte nje ekip shume i mire, fitorja me te ben diferencen; Por Tirana e mundi me dy gola me dore, Teuta me nje penallti te padhene, Skenderbeu e barazoi me nje penallti te paqene, Partizani se mundi dot prej nje goli te paqene e nje goli fare te rregullt!

NE TE GJITHA RASTET VENDOSEN KRIMINALISHT ARBITRAT! Ky kampionat ka dy renditje; Njera kjo e pikeve, tjetra-renditja e ekipeve qe favorizohen. Te paren e dini, tek kjo e dyta, Tirana e Kukesi jane ne krye, mundin gjithkend ne favore, Teuta mund gjithkend ne favore por jo Tiranen e Kukesin, Skenderbeu vjen fill por s’mund dot keto tre me siper, Bylis nuk mund dot as Tiranen, Kukesin, Teuten, Skenderbeun, por Partizanin patjeter;

Shihni ndeshjet e fazes se trete, merrni nje nga nje gabimet e arbitrave dhe ju del keshtu! Vendosin ata-SISTEMI, jo futbollistet!

Sot i njejti skenar; Partizanit nuk i jepet penallti neto, nuk i jepet nje i kuq Tiranes kur per nje rast te njejte ne Durres, Melo e Boldor u denuan 5 ndeshje, i jepet penallti kunder e i kuq nga nje simulim banal me prekje-ketu loja ne fushe kthehet ne tallje, ndeshja vendoset me dore-fiks arbiti qe i dha 2 penallti te paqena Kukesit e u denua 8 jave!;

TIRANA, KUKESI, TEUTA JANE PERPARA NE RENDITJEN E FAVOREVE! Ky eshte sistemi kriminal! Nga stadiumi, arbitrat, ne TV, ne dore te nje njeriu!

vo: halli i Kryeministrit? Tapeti i barit i vjedhur i stadiumit/foto 7

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb