Kryeministri Edi Rama do të niset sot pasdite për në Gjermani duke vijuar me vizitat si drejtues i Kryesisë së OSBE.

Rama zhvilloi një vizitë 2-ditore në Athinë teksa tashmë ka ndryshuar kurs për në Gjermani.

Nuk dihet axhenda e Ramës në Berlin teksa në Greqi ai mori pjesë në forumin e ”The Economist”, kurse një ditë më parë darkoi me Mitsotakis, ku u përfol se temë e diskutimeve ishte dhe marrëveshja për detin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb