Pas 2 muajsh të izoluar tashmë banorët në fshatin Rinas në Librazhd mund të lëvizin lirshëm pasi janë shkaktuar dëme të shumta  nga reshjet e shumta të kohëve të fundit.Në një emision një natë më parë u transmetua problematika e kësaj rrugë dhe me ndihmën e deputetit të zonës Taulant Balla është bërë e munduar hapja e rrugës.

 

Pas hapjes së rrugës tashme banorët e zonën nuk janë më të izoluar dhe kanë mundësi të lëvizin në drejtim të qytetit të Librazhdit.

 

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: