Pas fushës së lojës, derbi i Milanos vazhdon edhe në rrjetet sociale. Pas fitores 2-1, kuqezinjtë marrin revanshin edhe në “Instagram”, duke iu përgjigjur Romelu Lukaku, sulmuesit të Interit, që përpara ndeshjes kishte sjellë në mëndje triumfin e zikaltërve 4-2 në sezonin e fundit.

Lukaku
Lukaku

Ai kishte postuar një foto, duke shkruajtur “Ka një mbret të ri në qytet”.

Ibraaaaa
Ibraaaaa

Por pas suksesit të së shtunës, klubi milanist ka publikuar një kolazh të Ibrahimovic, duke shkruajtur. “Në Milano ka vetëm një mbret”.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb