Pas Gjermanisë, Franca ka vendosur të dëbojë 35 diplomatë rusë.

Bëhet me dije se aktivitet e tyre janë në kundërshtim me interesat e sigurisë së Francës.

“Franca vendosi të dëbojë një numër të madh të personelit rus që kanë status diplomatik në Francë”, njoftoi Ministria e Jashtme Franceze.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb