Pas Kievit, më herët këtë mëngjes në mediat sociale ka pasur edhe raporte të pakonfirmuara për shpërthime në qytetet jugore të Odesa dhe Zaporizhzhia.

Oliver Carroll, një korrespondent për The Economist, tha se ai dëgjoi zhurma të forta në Odessa, të cilat mund të ishin sistemet e mbrojtjes ajrore që rrëzonin predha. Dhe në Zaporizhzhia, sekretari i këshillit të qytetit Anatoliy Kurtev shkroi në Telegramse një shpërthim goditi një stacion hekurudhor.

Nuk ka ende detaje nëse ka viktima në këto zona. Ne do t’ju sjellim më të rejat sapo të mësojmë më shumë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb