BELGJIKE

Vetëm pak minuta pas sulmit të dyshuar terrorist në Londër, një i tillë i ngjashëm ka ndodhur në qytetin Gent të Belgjikës.

Policia belge ka ekzekutuar një person, pasi dëshmitarët kanë treguar se ai kishte therur dy njerëz në rrugë. Dyshohet se i dyshuari u plagos nga oficerët në Gent pas incidentit në Bevrijdingslaan.

  • foto galeri
  • foto galeri

Autoritetet po hetojnë nëse rasti i Belgjikës dhe ai i Londrës kanë lidhje apo jo me njëri-tjetrin. Të dy agresorët kanë plagosur njerëz në rrugë dhe që të dy u vranë nga policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb