Kryesia e Partisë së Lirisë në mbledhjen e datës 27 shkurt 2023, zgjodhi Petrit Sinën si Sekretar i Partisë të Lirisë për Pushtetin Vendor.

Petrit Sinaj ka shërbyer si Sekretar i Përgjithshëm i Prefekturës Berat në 2009-2011. Kryetar i Këshillit të Qarkut të Beratit në vitet 2011-2015. Kryetar i Bashkisë së Beratit në vitet 2015-2019.

Petrit Sinaj ka një eksperiencë të çmuar në çështjet e administrimit të pushtetit vendor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb