MAQEDONI E VERIUT

Pavarësisht se BE ka vijuar t’i mbajë mbyllur kufijtë, Maqedonia e Veriut ka hapur sot aeroportet për herë të parë pas pezullimit nga pandemia në mes të marsit.

Aeroporti i Shkupit dhe ai i Ohrit, kryejnë sot fluturimet e para nga Maqedonia e Veriut. Të gjithë ata që hyjnë në Maqedoninë e Veriut nga rrugë ajrore, nuk janë të detyruar të bëjnë tampon por të mbajnë maska dhe të ruajnë distëncim social.

Por kërkohet që udhëtarët të arrijnë në aeroport 3 orë para nisjes në mënyrë që të respektohen të gjitha rregullat dhe të evitohen grumbullimet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb