Ishujt irlandezë dhe britanikë u goditën nga stuhia ‘Ophelia’ por tani është shënjestruar Atlantiku. Britania e Madhe është paralajmëruar që të përgatitet se të shtunën mund të goditet nga uragani “Brian”.

Pritet që erërat të jenë me shpejtësi 112 km/h që do shkaktojnë shira që mund të jenë vdekjeprurëse.

Ky ndryshim klimatik mendohet se do formohet sot në Atlantik duhet sjellë stuhinë e dytë në Britani për këtë sezon. Vendet më të prekura do të jenë qytetet e Anglisë jugor dhe Uellsi. Erëtat mund të sjellin kaos në lëvizjen e këmbësorëve dhe automjeteve pasi mund të rrëzohen pemë dhe shtylla telefonike, prandaj sugjerohet që shumë njerëz të qëndrojnë në ambiente të mbyllura të shtunën.

(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: